Moda biznesowa, czyli klasyka zawsze na topie

Pierwsze dobre wrażenie to jedyna okazja, aby z najlepszej strony pokazać swoje zalety. Ta zasada tyczy się każdego biznesowego spotkania lub początku zawodowej kariery. Biznesowy dress code obowiązuje od bardzo dawna i jest kluczowym punktem,  jeżeli chcemy zwiększyć pewność siebie. 

Czy połączenie dress code i obowiązującej mody się uda ? Oczywiście. Śledząc modowe trendy nie brakuje również propozycji dla kobiet biznesu. Zniknęły już czasy gdy wybór był tylko między prostą sukienką, a zestawieniem spódnicy i marynarki o bardzo prostym kroju i w ciemnym kolorze. Owszem, dzisiaj w sklepach również możemy postawić na ołówkowe spódnice czy eleganckie żakiety, ale są one bardziej dopasowane do naszej sylwetki. Zamiast ciemniejszych kolorów można mieszać je z pastelowymi barwami. Dla odmiany też można postawić na spodnie, a mianowicie eleganckie dopasowane bądź modne i na czasie- szerokie. Pierwszy krój pasuje praktycznie do każdego typu sylwetki niezależnie, czy nogawka jest prosta, czy zwężana. Zimową porą sprawdzą się ciemniejsze kolory, a wiosną i latem ciekawie będą wyglądać te jaśniejsze barwy. Tutaj warto jednak pamiętać by materiał nie był prześwitujący. Szerokie nogawki natomiast świetnie wydłużają sylwetkę i dodają elegancji. Skoro mamy dół stylizacji, warto pomyśleć nad górą. Jaka  będzie pasować ? Świetnie sprawdzi się zwykła koszula w stonowanym kolorze, bądź też eleganckie bluzki. Nie zaszkodzi, jeśli nie będą jednolite. Połączeń może być bardzo wiele. Biznesowe stylizacje nie zawsze oznaczają nudę. Łatwo jednak popaść w przesadę. Istnieje kilka żelaznych zasad, dzięki którym unikniemy biznesowej wpadki.

         Dobór obuwia

Najlepszym obuwiem są oczywiście szpilki. Jak je dobrać ? Warto postawić na takie, w których czujemy się komfortowo. Założenie zbyt wysokich, gdy nie potrafimy w takich chodzić nie tylko będzie wyglądać komicznie, ale też pozbawią nas komfortu.  Wiele reguł mówi o tym, aby unikać lakierowanych szpilek, które uważane są za niestosowne w miejscu pracy. Jeżeli posiadamy takie w swojej garderobie, lepiej zostawić je na imprezę.

        Odpowiednia bielizna

Nosimy ją pod ubraniem, ale ma ona istotne znaczenie. Największym błędem jaki można popełnić to źle dobrany kolor bielizny. Unikajmy zatem zakładania ciemnego stanika pod białą bluzkę. Najlepiej sprawdzi się biały lub cielisty. To samo ma znaczenie przy spodniach. Gdy zakładamy jaśniejsze materiały, adekwatnie dobierajmy jasną bieliznę.

        Długość spódnicy i odpowiedni dekolt

Dobrze zachowana granica to klucz do sukcesu. Niestety bardzo łatwo ją przekroczyć. Zakładanie spódnicy powyżej wysokości kolan nie jest stosowne. Odpowiednia i bezpieczna długość – do kolan. Zakładając bluzkę lub koszulę również warto postawić na taką, która nie ma dekoltu. Unikniemy nieprzyjemnych i niekomfortowych sytuacji.

Dzięki zapamiętaniu tych prostych zasad i złożeniu różnych modowych stylizacji można wyglądać elegancko, ale również na czasie. Klasyka zawsze będzie na topie, ale pamiętajmy, że dzięki niej wyrażamy szacunek i nasze stanowisko do innych pracowników lub klientów.

Spódnica dresowa